Sitemizin önceki versiyonu için Tıklayınız...

Ak Parti İl Teşkilatı İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

ak-parti-il-teskilati-iftar-yemeginde-bir-araya-geldi-

Ak Partinin Kuruluşundan bugüne kadar Artvin’de partinin değişik kademelerinde görev yapmış ve yapmakta olan yüzlerce Ak Parti gönüllüsü iftarda bir araya geldi.
06 Ağustos 2012 Pazartesi 19:46

 Ak Parti Artvin İl Başkanı Teşkilatlar İftarı adını verdiği organizasyonla yüzlerce Partiliye iftar yemeği verdi. 

Artvin Yeni Mahalle (İskebe) yolu üzerinde bulunan Şelale Düğün Salonunda verilen iftar yemeğine Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin Ak Parti  İl Başkanı Erkan Balta, Teşkilatlar başkanı Fatih Tahtalı, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, ilçe başkanları ile Ak Partinin Kuruluşundan bugüne kadar Artvin’de partinin değişik kademelerinde görev yapmış ve yapmakta olan yüzlerce Ak Parti gönüllüsü katıldı.

İftardan Önce Kuran’ı Kerim okunmasıyla başlayan gece iftar yemeğinden sonra Akşam namazının kılınması ve konuşmalarla son buldu. 

Gecede açılış konuşmasını yapan Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta ;“İl Teşkilatı olarak dedik ki bu kutlu zaman diliminde, bu kutlu yolda yürümüş, bu kutlu dava da görev almış hizmet vermiş, ter akıtmış vefakar üyelerimizi davet edelim onlarla birlikte iftar açalım ve onlarla birlikte olalım” diyerek iftar yemeğinin amacını belirtirken yaptığı konuşmada şunları dile getirdi.

“Artvin’de Tüm Belediyelerimizde Ak Parti’nin Bayrağını Dalgalandıracağız”“Allah hepinizden razı olsun. Değerli vakitlerinizden fedakarlık yaparak bütün ilçelerimizden buraya geldiniz. Huzurlarınızda hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 Partimizin bir sloganı var bir bina bin tuğlayız biz bir millet bir ülkeyiz. Ben bu iftar yemeğinde şimdi sizlere bakarken daha iyi anlıyorum ve kavrıyorum. Buradan bakınca Anadolu’nun 300 yılık ezilmişliğini sömürülmüşlüğünü sona erdirmek ve bu milleti yeniden ayağa kaldırmak için yola çıkmış olan Recep Tayip Erdoğan’ın inanmış cefakar, vefakar fedakar Ak Partili Artvinli Neferleri görüyorum. Şuanda burada bulunan ve bulunmayan gönüldaşlarımızla daha kat edecek çok yolumuz var. Partimizi inşallah Artvin’de daha yüksek noktalara taşıyacağız ve inanıyorum ki Artvin’de tüm belediyelerimizde Ak Parti’nin bayrağını dalgalandıracağız. 

Ak Partililer Olarak Bizler Menfaat İçin Rant İçin Siyasette Olmadık Olmayacağız 

Bilindiği gibi beraber aynı amaca hizmet eden gruplarda zaman zaman bazı sıkıntıların tatsızlıkların yaşanması mukadderdir. Kırgınlıklar, dargınlıklar, anlaşmazlıklar olabilir. Ak Partililer olarak bizler menfaat için rant için siyasette olmadık olmayacağız. Genel Başkanımız Recep Tayip Erdoğan’dan başlayarak, bu davaya omuz veren sizler böyle olduğunuz için 60 yıldır IMF’den borç alarak ayakta duran ekonomiyi IMF’ye borç veren bir ekonomi haline getirdik. Sizler böyle olduğunuz için cuntaların mafyaların yönettiği ülkeyi Milletin iktidarını egemen kılarak milletin iktidarı haline getirdik. Bu ülkeyi söz dinleyen değil, söz dinleten ülke haline getirdik. Bu ülkeyi başkalarından yardım alan değil, başkalarına yardım eden ülke haline getirdik. Bu ülke artık örnek alan değil örnek alınan hale geldi. Biz aynı duygu ve niyetle bir araya gelmiş büyük bir aileyiz. 

Bugün Partimizin Artvin’de 17 Bin Üyesi Var

Bu partinin kuruluş yıllarında Artvin’de Parti kurucular kurulu üyelerini oluşturmak için zorlanırken bugün partimizin Artvin’de 17 bin üyesi var. O günlerde almış olduğumuz oy kadar bugün Ak Partinin Artvin’de üyesi var. Ben bu vesile ile partimizin o günlerden bu günlere gelişinde emeği payı desteği olan bütün arkadaşlarımı sizlerin huzurunda şükranla anıyorum ve onlara karşı daima vefa borcumuzu ödemeye hazır olduğumuzu da ifade ediyorum.

 

Biz ailemizin hiçbir ferdini dışarıda bırakmayacağız. Herkesi kucaklayarak omuz omuza yolumuza devam edeceğiz. Bu çıtayı buradan daha yükseğe çıkarmak boynumuzun borcudur. Durmak yok yola devam dediniz. Bizim derdimiz Artvin, Türkiye, milletimiz ve milletimizi maddi manada yükseltmektir. Bizim derdimiz refahı yükseltmek Artvin’e daha çok hizmet getirmektir. Başbakanımızın bir sözü var daha iri olmalıyız daha diri olmalıyız. Çok şükür biz geçmişe göre daha iri ve diriyiz. Bu yolda Allah Yar ve yardımcımız olsun yolumuzu açık eylesin”. 

Cumhuriyet Tarihinde 2002 Yılı Bir Milat Olarak Yazılacaktır

Ak Parti Teşkilatlar iftar yemeğinde son konuşmayı yapan milletvekili Dr. İsrafil Kışla konuşmasını ;“Ak Parti İl teşkilatımızın kuruluşundan bugüne kadar  her kademede görev almış, bu binada bir tuğla köşe taşı olmuş kardeşlerimizi böyle bir iftar akşamında bir araya getirmeyi düşündüğü için ve böyle bir vefa örneği gösterdiği için İl Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Bunu anlamlı kılan kuruluşundan bu güne kadar çeşitli zamanlarda çeşitli vesilelerle göreve gelmiş demokratik ortam içerisinde bu görevdekiler bir gün geliyor bu görevleri bırakma durumunda kalıyoruz. Bu akşam ta kuruluşundan bu güne kadar, bugün görevde olmasalar bile bugün burada bizimle olma nezaketini gösterdiğiniz için, bu davete icabet ettiğiniz için hepinize candan teşekkür ediyorum” diyerek yaptığı konuşmada şu mesajları verdi.

“Değerli dava Arkadaşlarım Ak Parti Sıradan bir parti değil. Ben inanıyorum ki hepinizin bu partiye benden kat kat daha emeği var, alın teri var, mesaisi var. Türkiye tarihi yazıldığında 2002 yılı beklide bir milat olarak yazılacaktır. Ak Parti öncesi ve Ak Parti sonrası diye tarihler yazılacak.10 yıllık icraatlarında görüyoruz ki Ak Parti Bu güne kadar cumhuriyet tarihinde yapılan icraatlardan daha fazla icraat yapmış durumda. Bütün ezberlerimizi alt üst etiğini, bütün düzeni sistemi yeniden inşa ettiğini görüyoruz. Bir düşünün nerden nerelere geldik. Eğitimde yapısal değişiklerde insan haklarında, anayasal değişiklerde, uluslararası ilişkilerde, ekonomide 2002 öncesi ile 2012’yi kıyaslayalım. Bugün IMF’ye 5 Milyar dolar borç veren, kasasında 99 milyar dolar rezervi olan bir Türkiye var. Bu Türkiye’nin yeniden inşa hareketidir arkadaşlar. Bu büyük Türkiye’nin kuruluş hareketidir yeni bir medeniyetin oluşum hareketidir. Bu medeniyetin kurulmasında görev ve sorumluluklarımız oranında genel başkanımızdan mahalle temsilcimize varıncaya kadar herkesin sorumluluk oranınca payı vardır. Bunun için ne kadar gurur duysak azdır. Ne mutlu bize ki böylesine bir liderin ve ilkeli partide siyaset yapıyoruz. 

Ezberler Bozuldu, Yeni Bir Düzen Kuruluyor.

Yaptığımız faaliyetler sadece bugünü ilgilendiren şeyler değil Türkiye’nin 20 yıl sonrasını 30 yıl sonrasını çocuklarımızı torunlarımızı ilgilendiren icraatlar yapılıyor. Ezberler bozuldu, yeni bir düzen kuruluyor. Bunda da hepimizin payı var. Bireysel ve kurumsal beklentilerinizi göz önüne alarak asla bir kırgınlık bir yılgınlık olmasın” . 

Ak Parti’nin Artvin, Türkiye, İslam alemi ve dünya milletleri için çok öneli olduğunu söyleyen İsrafil Kışla konuşmasının devamında şunları dile getirdi.

Bende Söz Veriyorum Yeri Geldiğinde Bende O Fedakârlığı Göstereceğim

“Ak Parti sıradan bir parti değil. Genel başkanımızın teşkilatlara genel bakışını ve konuşmalarını duyuyorsunuz. Bugün bu noktaya başarıya gelinmişse sizlerin teşkilatların ve gözü yaşlı bu davaya gönül vermiş insanların duaları sayesinde 3 dönemdir Ak Parti dünyada emsali görülmemiş bir şekilde iktidarda olmasına rağmen oy kaybetmesi gerekirken bu ülkede yüzde 50 oy almıştır. Ak Parti bugün sizlerin sayesinde bu noktalara gelmiştir bunu başbakanımız biliyor ve takdir ediyor. Ben hepinize candan teşekkür ediyorum Esas kahramanlar sizlersiniz.

Değerli dava arkadaşlarım yarın bugünden daha zor olacaktır. Başarıyı daha yukarılara taşımak yine sizin ve bizim gayretlerimizle olacaktır. Ramazan ayının da muhabbetimize vesile olmasını diliyorum. Birlik beraberlik içerisinde olursak yarın Artvin’de çok daha farklı sonuçlar elde edebiliriz. Bunu başarmak bizim boynumuzun borcudur. Bunu başarmak zorundayız. Yerel yönetimlerde de Ak partiyi Artvin’de iktidar etmek zorundayız. Buna mecburuz. Ülkemizin kalkınmasına Partimizin güçlenmesine ve o büyük fotoğraftan Artvin’in daha fazla pay almasını sağlayacak pozisyonları kendi çıkarlarımızın her şeyin üstünde tutacağız. 

Fedakârlık edeceğiz. Yarın fedakârlık etme sırası bana da gelecek. Bende söz veriyorum yeri geldiğinde bende o fedakârlığı göstereceğim. Hepimiz bunu göstermek zorundayız. Bireysel hareket edersek, hissi hareket edersek Artvin’e, partiye zarar veririz. Bu dönemde 3 seçim yaşayacağız Artvin’i daha güçlü kılmak zorundayız. Cumhur Başkanlığı seçimi, yerel yönetimler seçimi genel yönetimler seçimi hepsi peş peşe gelecek. Bu açıdan Artvin’i Türkiye ortalamasının üstüne taşımak zorundayız. Bunu birlik beraberlik içinde olursak başaracağımıza inanıyorum. Sizin milletvekiliniz olarak sizi mahcup etmeme sözünü veriyorum. Bu davaya laik olmanın gayreti içinde olacağım. Artvin sürgün yeri olmayacak Artvin en iyi insanların hizmet ettiği yer olacak. Kaliteli insan getirirseniz kaliteli ürün hizmet elde edersiniz. Benim tüm gayretim bu. Siyasi ayrım gündem getirmeden hangi kurumun hangi belediyenin ihtiyacı sorunu varsa Artvin’e hizmet 160 bin Artvinliye hizmettir mantığıyla taleplerini, Ankara’da sonuçlandırmanın gayreti için de oluyorum” dedi.

 Ç.P.


Haber okunma sayısı: 1500Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ